Hakkımızda


TETRA YAYINLARI olarak hedefimiz 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin derslerinde başarılarını arttırmak ve liseye geçiş sisteminde uygulanan LGS’de yüksek puanlar almalarını sağlamaktır. Özellikle kitaplarımızda yeni sınav sistemi mantığına uygun olarak mantık ve muhakemenin ön plana çıktığı sorular yer almaktadır.

Yayınevimiz, güçlü yazar kadrosu ve kurumsal kişiliğiyle öğrencilerimizin başarıya ulaşmasında en büyük yardımcı kaynak olacaktır.
Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunun belirlemiş olduğu müfredat ve kazanımlara yüzde yüz uyumlu bir yayın politikası izlemekteyiz.

“Gelişime Hazır mısın?“ parolasıyla yola çıkan TETRA Yayınları olarak amacımız, hem konu odaklı sorularda hem de yeni nesil sorularda yetkinliğinizi ve başarınızı arttırmak, LGS’de soruların tamamını yanıtlamanıza yardımcı olmaktır.

Yayınevimizin adı neden TETRA?

Yayınevimizin adı, kitaplarımızdaki şemanın dört ana bölümden oluşması nedeniyle TETRA olarak belirlenmiştir.
TETRA, Latince “dört, dört bileşenden oluşan” anlamına gelmektedir.

Ülkemizde eğitim-öğretim sisteminin tamamlayıcı unsurları olan yardımcı kaynaklar hususunda başlatmış olduğumuz bu girişim ile ülkemize azami derecede katkıda bulunmak hedefindeyiz. Ülkemizin eğitim-öğretim sistemine katkıda bulunmaktan gurur duymaktayız.TETRA YAYINLARI